dzisiaj: sobota 22 września 2018
Odzież dla psów Rss Submit
Gru
12
Ostatnia aktualizacja: Środa, 16 grudzień 2015 drukuj wyślij

Czy warto ubierać psa w zimie?

Przed takim pytaniem rok w rok staje wielu właścicieli małych psów. Wbrew pozorom na to pytanie odpowiedź nie jest taka prosta. Jak wskazują nasze ankiety przeprowadzone internetowo na w grupie około 200 właścicieli małych psów jedna czwarta ankietowanych jest zdania że późną jesienią oraz zimą nie powinno się ubierać psa w żadne ubranka bowiem każdy czworonóg ma przecież sierść która doskonale chroni go przed złymi warunkami atmosferycznymi i po części mają oni rację. Jednak dotyczy to ras psów które od kilkudziesięciu a nawet kilkuset lat zamieszkują naszą strefę geograficzną i doskonale żdążyły się już do niej zaadaptować. Są jednak rasy psów które migrowały do nasz z ciepłych zakątków naszego globu i mają problemy z zaaklimatyzowaniem się w naszej strefie geograficznej.

Najwięcej problemów mają następujące rasy psów: 

  • chiński grzywacz
  • chihuahua
  • buldożek francuski
  • pinczer miniaturowy (tzw. ratlerek)
  • york (jeżeli jest strzyżony na krótko) 

Prawie każda z wymienionych ras ma małą lub nawet znikomą okrywę włosową - nie mówiąc już w ogóle o chińskich grzywaczach które są całkowicie nagie. Tak więc niskie temperatury jakie panują w naszym kraju ( szczególnie na przełonie jesieni oraz zimy) są wręcz nie do zniesienia przez każdą z wymienionych ras. Nawet krótki spacerz psem w temperaturze oscylującej w granicach zerowej kreski może spowodować nagłe wyziębienie organizmu zwierzęcia, a co za tym idzie groźnych powikłań zdrowotnych. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zabezpieczenie pupila przed utratą ciepła ubierając mu ciepłą i niekrępującą ruchów odzież.

Chcielibyśmy w tym miejscu nadmienić że nie musimy od razu kupować jakiś wyszukanych ciuszków, których cena czasem przewyższa odzież w której sami chodzimy na co dzień, bowiem psu najczęściej wystarczy zwykła derka uszyta z ciepłego materiału narzucona na grzbiet - by jego komfort podczas zimowych spacerów zdecydowanie się podniósł.

Na początek sami możemy wykonać takie ciepłe ubranko i naocznie sprawdzić czy nasz pupil je polubi. Koszt takiego ciuszka może wahać się w granicach 20-30 PLN i uzależniony jest w głównej mierze od ceny za jaką kupimy materiał oraz ewentualnie dodatki krawieckie takie jak lamówka czy też guma do mocowania derki na grzbiecie psa.

Maszym zdaniem to niezbyt wygórowana kwota jeśli chodzi nam o właściwą kondycję i zdrowie naszego pupila w trakcie zimowych dni. Tak więc nie pozostaje już nam nic innego tylko do zaproszenia Państwa do samodzielnego wykonania ubranka dla swojeczo czworonoga. 

Oceń artykuł
0%
0%
Ocen: 0